Skip to main content
Weergegevensbron: Veenendaal weer 7 dagen

Geliefde rommelmarkt verdwijnt, vrijwilligers boos

zondag 30 juni 2024, 11.30
door mediapartner Omroep Gelderland
“We nemen ze het enorm kwalijk.” Vrijwilligers die een rommelmarkt in Scherpenzeel runnen, hebben geen goed woord over voor de gemeente. Scherpenzeel wil het pand waarin de markt zit aan het eind van het jaar terug hebben. Een alternatief is er niet, ondanks de inkomsten die de markt oplevert voor de kerk en muziekvereniging.
Geliefde rommelmarkt verdwijnt
© Omroep Gelderland

Al dertig jaar lang is de rommelmarkt een begrip in Scherpenzeel. In een oude loods aan de Nieuwstraat verkopen vrijwilligers allerlei spulletjes. “We hebben veel”, zegt vrijwilliger Arend Diepeveen. “Van schoteltjes, kleding en boeken tot elektronische apparaten. Er zijn veel vaste bezoekers die wekelijks komen struinen tussen de producten.”

Maar daar dreigt een eind aan te komen. De gemeente is eigenaar van de rommelmarktloods en wil de ruimte slopen en op die locatie tijdelijke huisvesting neerzetten. Diepeveen: “We hebben van de gemeente te horen gekregen dat het pand aan het eind van het jaar leeg moet. Maar een alternatief is er niet. Hoe kun je nou een rommelmarkt, waar spullen worden hergebruikt, zomaar uit een pand zetten?”

Belangrijk doel

Gijs van Galen is een van de oprichters van de rommelmarkt. Het doet hem veel pijn dat de markt binnenkort mogelijk ten einde komt. “De markt dient twee doelen. We halen geld op voor de hervormde kerk, die daar heel mooie dingen van doet. Daarnaast gaat er geld naar muziekverenging Caecilia.”

“Het geld dat via de rommelmarkt binnenkomt, is onze financiële levenslijn”, voegt Caecilia-voorzitter Gerben Roebersen toe. “Als dit geldt verdwijnt, hebben we écht een groot probleem en moet onze vereniging misschien wel stoppen.”

'Rommelmarkt heel belangrijk'

Zo ver zal het écht niet komen, verzekert verantwoordelijk wethouder Gerard van Deelen. “Caecilia is belangrijk voor ons dorp en we hopen dat dat nog heel lang zo blijft.” Hij erkent dat de rommelmarkt moet verdwijnen op de huidige locatie en dat er nog geen alternatief is, maar ‘de gemeente wil zeker helpen met zoeken naar een andere plek’. “Het is helaas niet zo dat we nieuwe locaties in onze achterzak hebben zitten. De gemeente vindt de rommelmarkt heel belangrijk, omdat het ook een duurzame kringloop van spullen biedt.”

Wat ook meespeelt, is dat het pand niet meer aan de eisen voldoet. Zo dreigen er dakplaten naar beneden te komen en zijn er nog tal van andere problemen. “Dat klopt, helemaal”, zegt Diepeveen. “We proberen het pand zo netjes mogelijk te houden. Maar het alternatief van de gemeente is alleen: ‘je moet sluiten’. We leven zo in onzekerheid.”

En wat als er uiteindelijk geen nieuwe locatie wordt gevonden? “Dan leggen we alle spullen neer voor het gemeentehuis. Dan kunnen ze daar markt houden”, lacht Diepeveen.

Meer over